O nas

Jeśli zastanawiacie się skąd wzięła się nazwa bloga Twins in law to odpowiedź jest prosta, blog został założony przez dwie siostry bliźniaczki – Karolinę i Paulinę. Do dzisiaj pozostajemy w sporze, która z nas pierwsza wpadła na pomysł bycia prawnikiem.  Jedno jest pewne – bez względu na to która z nas to wymyśliła- pozostałyśmy wierne temu pomysłowi i dziś wykonujemy zawód adwokata (Karolina) i radcy prawnego (Paulina).

Naszym celem jest ciągły rozwój, dlatego cieszymy się, że do naszego grona dołączyła Joanna.

Wspólnie postaramy się o regularne dostarczanie Wam wiedzy na tematy prawne.

Karolina Biskup

Trudno mi powiedzieć, dlaczego postanowiłam zostać prawnikiem, ale odkąd pamiętam wiedziałam, że moja droga będzie związana z prawem i wykonywaniem zawodu adwokata.

Lubię wyzwania, stąd wiele satysfakcji sprawia mi znajdowanie rozwiązań tam, gdzie inni ich nie dostrzegają. Wierzę, że dobrze napisana umowa pozwala na uniknięcie większości konfliktów. Może dlatego tak fascynuje mnie prawo handlowe i gospodarcze, w którym nieszablonowe i kreatywne podejście to często klucz do sukcesu. 

W pracy skupiam się na obsłudze przedsiębiorców, pomagając im nie tylko w dochodzeniu ich praw przed sądem, ale również zabezpieczając ich interesy i dbając o zgodność ich działania z prawem.

W czasie wolnym lubię relaksować się przy dobrym serialu z kieliszkiem wina w dłoni i mruczącym kotem drzemiącym na kolanach.

Paulina Biskup

Od trzeciego roku studiów związałam się zawodowo z jedną z Katowickich kancelarii, co pozwoliło mi zdobyć w trakcie studiów nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną, którą mogłam rozwijać w trakcie odbywania aplikacji. Decyzję o tym, żeby zostać prawnikiem podjęłam w wieku 12 lat i choć wiązała się z wieloma latami spędzonymi na nauce, to nigdy jej nie żałowałam. Już od najmłodszych lat lubiłam stawać w obronie osób, które same nie wiedziały, jak walczyć o swojej prawa, a aktualnie zajmuje się tym zawodowo. 

Od najmłodszych lat lubiłam również rywalizację, dlatego trenowałam pływanie oraz lekkoatletykę. Teraz satysfakcję sprawia mi walka o interesy klienta na sali rozpraw. 

Obecnie wykonuje zawód radcy prawnego. W tracie kilku lat pracy zawodowej zdobyłam doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu prawa pracy, praw własności intelektualnej, prawa ochrony środowiska oraz w sprawach dotyczących robót budowlanych. Pomagałam również klientom dochodzić swoich praw w sporach z ubezpieczycielami. Na co dzień zajmuję się głównie obsługą podmiotów gospodarczych i pomagam klientom przy negocjacjach kontraktów handlowych oraz rozwiązywaniu sporów z kontrahentami.

Wyznaję zasadę, że najważniejszym jest, żeby zachować w życiu równowagę, dlatego po pracy czas chętnie spędzam na siłowni

Joanna Szymańska-Jochemczyk

Wierzę, że doświadczenie jest najlepszym wykształceniem, dlatego już po drugim roku studiów podjęłam współpracę z kancelariami adwokackimi i radcowskimi, w których rozpoczęłam praktyczną naukę zawodu. Poszukując swojej drogi w życiu zawodowym odbyłam wiele staży i szkoleń, w tym na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie w ramach praktyk studenckich podjęłam współpracę z EU Welcome oraz SARC (Southampton advice and representation centre) w Southampton. 

W kręgu moich ścisłych zainteresowań pozostaje prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe oraz postępowanie egzekucyjne i zabezpieczające. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w zakresie pełnej obsługi podmiotów gospodarczych. Reprezentowałam przedsiębiorców w postępowaniach sądowych, administracyjnych, egzekucyjnych oraz przed organami ściągania. Brałam również udział w postępowaniach upadłościowych zarówno od strony syndyka, upadłego jak i wierzyciela. 

Obecnie, głównie zajmuję się obsługą podmiotów gospodarczych, dbając o należyte zabezpieczenie ich interesów zarówno w postępowaniu sądowym, jak również w zwykłym toku funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ponadto, z chęcią pomagam klientom przejść przez skomplikowany proces postępowania upadłościowego czy egzekucyjnego w sposób sprawny i najbardziej dla danej osoby optymalny.

W życiu prywatnym, moją największą pasją są podróże.